Zdravá fitness kokosová torta: Vždy keď máme s kamoškami oslavu, tak ju pripravím. Nepriberieme ani gram a vždy sa zje celá!

Pri výrobe pusiniek mi často ostanú žĺtka navyše. V tejto situácii siahnem po tomto starom dobrom recepte ku ktorému potrebujem veľké množstvo žĺtkov. Okrem toho je torta veľmi lahodná a hodná aj pre tých, čo udržiavajú zdravú životosprávu.

 

Budeme potrebovať:

Na cesto:

9 ks vajíčok (3 x 3 ks)

9 PL xylitolu (prírodného cukru) (3 x 3 PL)

7,5 PL namletej múky z ovsených vločiek (3 x 2,5 PL)

3 štipky sódy bikarbóny (3 x 1)

1,5 PL kakaového prášku (3 x 0,5 PL)

Na krém:

6 žĺtkov

2 vanilkové pudingy

8 dl mlieka

4 PL kokosovej múčky

2 PL xylitolu

Postup:

Na tortu budeme potrebovať dokopy 3 korpusy. Je možné ich pripraviť aj spolu, ak sa však chcete vyhnúť nerovnostiam, odporúčame pripraviť každý korpus zvlášť. Vajíčka rozdelíme a žĺtka vymiešame so xylitolom. Následne primiešame kakaový prášok so sódou bikarbónou a múkou.

Bielka vymiešame na tuhú penu a opatrne ju primiešame do žĺtkovej zmesi. Cesto vylejeme do tortovej formy s priemerom 20 cm a pečieme na 180°C približne 15-20 minút. Žĺtka vymiešame s malým množstvom mlieka a s pudingmi, následne pridáme xylitol.

Nakoniec pridáme zostatok mlieka a na miernom ohni povaríme, kým sa zmes trocha nezhustí. Mixérom miešame do vychladnutia a pridáme kokosovú múčku. Krém rozdelíme na tri časti a potrieme ním korpusy. Dozdobíme podľa potreby. Dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: nosalty.hu

You Might Also Like