Zázračná liečivá polievka – 100 krát učinnejšia ako antibiotiká

Dôvodom liečivých účinkov tejto polievky je veľké množstvo cesnaku, ktorý sa v nej nachádza. Cesnak je užitočný pri prevencii srdcových ochorení, vysokom cholesterole, rakoviny a pomáha aj pri iných problémoch ako je akné, zápal ucha, herpes, strata vlasov a podobne. 

Na prípravu tejto cesnačky budeme potrebovať:

50 očistených strúčikov cesnaku (Približne 5 hlávok)
2 lyžice masla
2 lyžice olivového oleja
2 veľké, na kocky nakrájané cibule
1 lyžica nasekaného tymiánu
250 ml kurací/zeleninový vývar
1 zväzok čerstvých byliniek, petržlen, tymián, bobkový list
3 šálky na kocky nakrájaného suchého chleba
1 šálka kyslej smotany

 Postup:

1.

Rúru si zohrejeme na 180 stupňov. Vrchnú časť cesnakovej hlavičky si odrežeme. Cesnak vložíme do alobalu, pridáme olivový olej a alobal uzatvoríme. Takto si pripravíme približne 5 cesnakových hlavičiek. Pečieme 90 minút. Ak chcete výraznejšiu chuť cesnaku, pečieme 60 minút. Po upečení cesnak necháme vychladnúť.

2.

Na panvicu pridáme 2 lyžice masla a olivového oleja. Pridáme cibuľu a varíme 10 minút. Pridáme roztlačený upečený cesnak, nasekaný tymián, kurací vývar a čerstvé bylinky.

3.

Teplotu znížime na minimum a pridáme nakrájaný suchý chlieb. Trocha povaríme, kým nám chlieb nezmäkne. Pridáme kyslú smotanu. Ak chcete krémovú polievku, môžete použiť aj mixér. Dochutíme soľou a korením podľa chuti.

Dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Zdroj: Healthyfoodhouse

You Might Also Like