Vyrobte si zdravý domáci jogurt len z dvoch ingrediencií. Nebudete veriť tomu, ako úžasne chutí!

Určite ste si všimli, že jogurty z obchodu sú zvyčajne plné umelých prísad, stabilizátorov alebo  rôznych éčok. My sme si to všimli tiež, a preto sme sa rozhodli vyskúšať recept na domáci jogurt, ktorý je vyrobený len z dvoch ingrediencií.

Veď načo jesť zbytočné prísady, ktoré môžu škodiť nášmu zdraviu, keď si vieme dobrý a zdravý jogurtpripraviť aj doma? Tento jogurtík chutí naozaj výborne, má jemnú chuť a navyše je ľahký a zdravý. Ako ho teda vyrobiť?

Budete potrebovať:


800 ml mlieka
2 polievkové lyžice kyslej smotany

 

Mlieko jednoducho nalejte do hrnca a nechajte zovrieť. Potom ho odstavte zo sporáka a chvíľku počkajte, kým mierne vychladne, približne na 30 stupňov. V tejto chvíli do neho pridajte smotanu a poriadne vymiešajte.
Po vymiešaní hrniec zakryte utierkou a položte na 24 hodín na teplé miesto(môžete pridať ovocie, sladkosti podľa chuti, ktoré rozomeleme,nakrájame na drobné kusky). Po tejto dobe môžete ochutnať ten najlepší jogurt aký ste kedy jedli.

 

Dobrú chuť.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like