Vynikajúce tvarohové rezy s jahodami, ktoré máte urobené raz dva

Tiež milujete varenie a chutné koláče? Potom ste na správnom mieste. Nasledujúci recept je veľmi jednoduchý a len sa po ňom tak zapráši.

 

Potrebujeme :

Cesto

3 ks vajec
1 lyžica vody
80 gramov cukru
1 lyžica kakaa
1 lyžica oleja
100 g polohrubej múky
1/2 lyžičky prášku do pečiva
krém:
750 g  tvrdého tvarohu
120 g cukru
1 bal.vanilkový puding
300 ml mlieka
vrch:
1 kíl jahôd
1  balenie červeného želé

 

Postup:

1.Vajíčka vyšľaháme s cukrom do peny, postupne pridáme vodu, olej a nakoniec aj polohrubú múku zmiešanú s práškom do pečiva a kakaom.

2.Pripravené cesto navrstvíme na plech, ktorý sme vyložili papierom na pečenie. Pečieme pri teplote 180 stupňov 20-25 minút.

3.V mlieku necháme rozpustiť cukor, pridáme pudingový prášok a uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Tvaroh mixérom vyšľaháme (môžeme pridať práškový cukor – podľa chuti) a postupne pridávame po lyžiciach vychladnutý puding. Plnku navrstvíme na upečený plát cesta.

4.Na tvarohovú plnku naukladáme jahody, ktoré zalejeme pripravený tortovým želé. Želé si pripravíme podľa návodu na obale – každé želé je iné, preto je potrebné sa presne riadiť pokynmi, ktoré uvádza výrobca.

5. Odložíme do chladničky na minimálne 2-3 hodiny a podávame. Dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

 

You Might Also Like