Video: Prekrásna palacinková Matcha torta so šľahačkovým krémom

Len 10 g Matcha čaju stačí k vytvoreniu tak krásnej torty, ktorú zvládnete kompletne bez rúry, formy a ďalších serepetiček. V recepte sme sa snažili na všetko myslieť, takže by sa mal podariť aj začiatočníkom. Ak ste ešte palacinkové torty nevyskúšali, toto môže byť ideálny štart. 🙂

 

 

Ingrediencie na 10 porcií

Na palacinkové cesto

  • 240 g hladkej múky
  • 90 g práškového cukru
  • 2 (10 g) Matcha čaje
  • štipka soli
  • 650 ml mlieka
  • 50 g masla
  • 4 vajcia

Na krém

  • 600 ml smotany na šľahanie
  • 80 g práškového cukru
  • pár kapek vanilkového extraktu

Postup

Celkový čas prípravy: 240 min

1

Do väčšej misy nasypte múku, matcha čaj, práškový cukor, štipku soli a poriadne premiešajte.

2

Potom pridajte 4 vajcia a premiešajte. Potom postupne prilievajte a zašlahávajte mlieko. Akonáhle je všetko premiešané, prilejte rozpustené maslo a opäť premiešajte.

3

Cesto jemne premiešavajte, kým sa všetko pekne nespojí. Určite budete mať v ceste hrudky, čo je v poriadku. Stačí cesto preliať do druhej misky cez sitko a napríklad stierkou hrudky rozomlieť o hrany sitka.

4

Misku s cestom potom prekryte potravinovú fóliou a dajte na hodinu do chladničky. Palacinky vďaka tomu budú jemnejšie a budú mať lepšiu textúru.

5

Po hodine vyberieme cesto z chladničky a môžete sa pustiť do prípravy palaciniek. Na tie použite nepriľnavú panvicu, ktorú dajte na mierny oheň a pre každú palacinku ju ľahko potrite olejom. Prvá palacinka sa vám pravdepodobne nepodarí, ale nebojte, s druhou už to dopadne oveľa lepšie. Každá palacinka sa pečie 10 – 20 sekúnd z prvej strany a 8 – 10 zo strany druhej. Určite totiž nechcete, aby palacinky zhnedli. Aby sa palacinky nepotrhali, môžete vždy ich stranu odtiahnuť pomocou špachtle a potom vybrať rukou. Keďže ich pečiete na nízky stupeň, nemali by ste sa popáliť. Z panvice s priemerom 26 cm by ste mali vytvoriť 21 palaciniek.

6

Palacinky skladajte na seba a prekryte ich utierkou a nechajte vychladnúť. Medzitým si pripravte krém. Ak budete chcieť krém šľahať ručne, odporúčame dať misku s krémom do väčšej misky v ktorej je ľad. Proces sa tak urýchli.

7

Do misy nalejte smotanu a do nej práškový cukor a pár kvapiek vanilkového extraktu. Potom šľahajte, šľahajte a šľahajte. 🙂 Krém by nemal byť tuhý, mal by mať konzistenciu o niečo redšiu ako teplý med. Čím redšia bude, tým lepšie sa vám potom bude roztierať na palacinky. Avšak zas nesmie stekať. Mrknite na video od 5:10.

8

Palacinky potom naskladajte na seba a prekryte plytkým tanierom, ktorý bude hore dnom. Pomocou ostrého noža odkrojte od palaciniek nerovné okraje. Palacinková torta bez nich bude oveľa krajšia.

9

Ideme do finále. Prvú palacinku potrite rovnomerne krémom a na nu položte ďalšie. Palacinky postupne vrstvite. Pokiaľ by bol krém príliš hustý, môžete doň pridať trochu smotany. Všetko má riešenie. 🙂

10

Palacinkovú tortu potom trochu stlačte napríklad plytkým tanierom, prekryte aby neoschla a dajte na cca 3 hodiny chladiť do chladničky. Potom vyberte a môžete ju posypať troškou matcha čaju na skrášlenie. Dobrú chuť! 🙂

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like