Vianočné pečenie: Nepečené čokoládové pralinky s lieskovými orieškami a nutellou

Vyskúšajte recept na jemné čokoládové guličky s nutellou, ktoré sú obalené v chrumkavom čokoládovom obale a posypané opraženými lieskovými orieškami. Skvele chutia a u nás sa zabývali v receptoch na vianočné pečivo :).

  • Čas prípravy: 1 h 30 minút + čas na chladenie
  • Porcie: cca 40 praliniek

Ingrediencie

  • 450 g mliečnej čokolády
  • 120 ml smotany na šľahanie
  • 100 g  nutelly
  • 30 g masla, izbovej teploty
  • 90 g na sucho opražených a nasekaných lieskových orieškov

Postup

Krok 1

Približne 220 g čokolády rozpustite nad parou alebo v mikrovlnke. Do rajnice vlejte smotanu a priveďte k miernemu varu. Potom zložte z platne a nalejte horúcu smotanu na rozpustenú čokoládu. Postupne premiešajte zmes dohladka.

chocolate-hazelnut-crunch-truffles-7-600x632

Krok 2

Potom pridajte nutellu , maslo a polovicu množstva orieškov. Zakryte misu potravinovou fóliou a vložte zmes do chladničky aspoň na 4 hodiny.

chocolate-hazelnut-crunch-truffles-5-600x900

Krok 3

Vyložte plech papierom na pečenie a dajte bokom. Vyberte z chladničky stuhnutú čokoládovú zmes, ukrajujte z nej pomocou lyžice kúsky a v dlaniach tvarujte guličky. Tie pokladajte na pripravený plech.

chocolate-hazelnut-crunch-truffles-4-600x635

Krok 4

Rozpustite zvyšnú čokoládu nad parou alebo v mikrovlnke. Každú guličku potom namočte v čokoláde a vložte na plech. Potom zvyškom čokolády pokvapkajte guličky a každú posypte trochou nasekaných orieškov. Vložte na pol hodiny do chladničky na úplnej zatuhnutie.

chocolate-hazelnut-crunch-truffles-recipe-600x900

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj : http://sallysbakingaddiction.com/

You Might Also Like