Vedeli ste o tom, že kuracie mäso zoštíhluje ? Treba ho však vedieť správne pripraviť a kilá pôjdu nadol

Hovädzina, teľacina, kuracina, králik, morka – všetko sú to diétne mäsá, ktoré sú zväčša súčasťou rôznych diét. Ale viete, ktoré mäso vám najviac pomáha pri chudnutí? Dnes vám prezradíme, prečo je práve kuracina pri chudnutí najvhodnejšia. V tomto článku nájdete zaujímavé fakty o tom, ako kuracina dokáže čarovať s váhou.

Ako schudnúť pomocou kuracích pŕs:


100 gramov tepelne upravených kuracích pŕs má len 170 kCal. Zaujímavé je, že kuracie prsia majú vysokú energetickú hodnotu, pretože sa v nich nachádza vysoký podiel bielkovín (25 g). Tuk v nich takmer nenájdete (len 8 g). Všetko ostatné tvorí voda.

Predstavujeme vám niekoľko dôvodov, prečo zaradiť kuracie prsia do svojho jedálnička:

Je to najľahšie stráviteľné mäso:
Medzi najťažšie jedlá môžeme pokojne zaradiť práve tie z mäsa, keďže približný čas ich varenia je 3-4 hodiny. Ale bielkoviny potrebujeme, takže život bez nich si ani nevieme predstaviť. Aby ste zabili dve muchy jednou ranou, teda nepripravovali mäso dlho a prijali nejaké bielkoviny, zvoľte kuracie prsia.Ľahšie stráviteľné od kuracích pŕs sú už len morské plody.

Obsahuje minerály:
Železo, kalcium, fosfor, sodík, síru atď. Tiež obsahuje komplex vitamínov skupiny Ba nezameniteľné aminokyseliny. Práve toto zloženie zabezpečuje rýchle spaľovanie.

Udržiava svalovú hmotu:
Problém extrémnych diét (a diét všeobecne) je, že pri nich strácate svalovú hmotu. To znamená, že sa zmenšuje nielen tuková hmota, ale aj svalová, čo pre telo nie je príliš prospešné. Toto sa ale nestane, pokiaľ prijímate dostatok bielkovín. Tie nájdete práve v kuracích prsiach!

Potláča hlad:


Telo dokáže premeniť na energiu všetko, ale mäso je najviac energetická zložka. Odhliadnuc od toho, že kuracie prsia sa ľahko trávia, dokážu aj na pomerne dlhú dobu zanechať vo vás pocit sýtosti.

Jedným z najúčinnejších spôsobov ako schudnúť je 3-dňová diéta na kuracích prsiach. Stačí, ak budete jesť kuracie prsia 6x denne a zakaždým len po 100 g. Garantujeme vám, že schudnete nejaké tie kg!

Účinná je aj diéta spojená s kefírom. Stačí, ak budete jesť 800 g kuraciny a piť 1 liter kefíru za deň. Kľúčová je príprava kuracích pŕs. Môžete ich zapekať, variť, pripravovať na pare, grilovať, ale v žiadnom prípade ich neduste s niečím mastným! Zákaz platí aj v prípade smaženia!

Kuracie prsia – jedlo, ktoré vás nikdy neomrzí. Pokiaľ by ste chceli vyskúšať nejakú diétu, ale ešte stále si nie ste istá, odporúčame vám vyskúšať to najprv s kuracími prsami. Skúšajte, experimentuje a podeľte sa s nami o výsledky!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like