V obchode také nenájdete! Skúste si ich vyrobiť doma sami, bez chemikálií a za pár eur. Čokoládové bonbóny!

Sú tu zimné dni a večery a tak máme niekedy chuť skovať sa do teplúčka a vziať si niečo sladkého pod zub. Naša redakcia si pre vás pripravila návod, ako si vyrobiť vlastné čokoládové bonbóny zo sušeného mlieka a kakaa, ktoré budú vyzerať ako z obchodu. Ingrediencie možno spočítať na jednej ruke a aj samotná príprava je neskutočne jednoduchá.

Bonbóny zo sušeného mlieka:


Ingrediencie:


250g sušeného mlieka
300-350g cukru
100g masla
100ml vody
2-3 polievkové lyžice kakaového prášku
Štipka kardamonu

 

Príprava:


1) Do vody pridajte cukor, nie je nutné dlhé varenie, stačí, ak ho na ohni necháte po dobu 5 minút. Vytvorí sa niečo ako sirup. 

2) Pridajte maslo do horúceho sirupu a starostlivo premiešajte.

3) Medzitým v miske zmiešajte kakaový prášok so sušeným mliekom.

4) Sirup vlejte do misky, dobre premiešajte, pridajte kardamon, poprípade iné aromatické prísady ako napríklad vanilka či škorica, opäť všetko premiešajte, a napokon vzniknutú hmotu vložte do chladničky na 30-40 minút.

5) Vytiahnite hmotu z chladničky a začnite z nej formovať guličky, alebo akýkoľvek tvar, aký chcete dosiahnuť. Nakoniec guličky vyvaľkajte v kakau.

6) Ak chcete, guličky môžete vyvaľkať v orechoch či kokose, to je už na vás a na vašej chuti.

7) Guličky vložte na tanier alebo do nejakej nádobky a vložte do chladničky. Tam ich môžete skladovať až po dobu 5 dní a stále budú chutné.

Ako ste mohli vidieť, takéto domáce sladkosti, ktoré sú vyrobené zo sušeného mlieka, sa pripravujú veľmi ľahko a navyše viete, že sú vyrobené z kvalitných surovín – žiadna zbytočná chémia.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like