Úžasný sladký dezert vhodný k popoludňajšej kávičke. Tvarohové koláčiky, na ktorých výrobu budete potrebovať len 4 suroviny!

Ak hľadáte niečo rýchleho, jednoduchého a sladkého k popoludňajšej kávičke, myslím, že ste to práve našli. Tieto tvarohové koláčiky sú u nás v rodine veľmi obľúbené a čo viac, na ich výrobu budete potrebovať len 3 základné suroviny plus hnedý cukor na obaľovanie. 

Čo hovoríte, jednoduchšie to už byť ani nemôže, že?

Čo budete potrebovať?

  • 200 g tvarohu
  • 100 g masla
  • 1 hrnček hladkej múky
  • hnedý cukor na obalenie

Postup

Najskôr si v jednej miske vymieste pomocou mixéra maslo s tvarohom, vzniknúť by Vám mala hladká pena. Postupne pridávajte hladkú múku a vypracujte jemné cesto. Nechajte ho potom aspoň po dobu 30 minút v chladničke, nech trošku stuhne.

Na pomúčenej doske si vyvaľkajte plát a pomocou pohára si vykrájajte kolieska, ktoré obaľte v hnedom cukre. Kolieska následne preložte na polovicu a polovicu znovu na polovicu. Na vrch ešte nasypte už spomínaný hnedý cukor.

Kolieska pečte buď vo vymastenej forme na muffiny alebo na plechu vyloženým papierom na pečenie. Pečte na 200 stupňov cca 20 minút. Potom nechajte trošku vychladnúť a môžete podávať.

Dobrú chuť prajeme!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like