Už viem, čo si dnes pripravím k poobednej kávičke! Táto nepečená rýchla torta so salkom očarí vás a aj vašu návštevu!

Tento jednoduchý recept budete milovať. Nepečená torta je rýchly a jednoduchý dezert, na ktorom si vaša rodina určite pochutná. Môžete ju robiť dokonca na niekoľko spôsobov. Stačí len, ak do nej napríklad pridáte svoje obľúbené ovocie a dodáte jej úplne novú chuť.

Budeme potrebovať

Suroviny na krém:

200 g BeBe keksov

3 vajcia

250 g kondenzovaného mlieka

400 ml mlieka

200 g masla

1/2 balíčku vanilkového cukru

Suroviny na čokoládovú polevu:

125 ml smotany na šľahanie

125 gramov čokolády

Postup

Vajíčka rozbijeme do stredne veľkého hrnca a vyšľaháme ich do hladka.

Potom pridáme mlieko, kondenzované mlieko a vanilkový cukor. Dôkladne premiešame.

Následne postavíme hrniec na malý oheň a za stáleho miešania privedieme zmes k varu. Hotový krém odstavíme a necháme vychladnúť.

Maslo necháme chvíľku postáť, aby zmäklo. Potom ho dáme do misky a rozmixujeme do hladka.

Do masla pridáme vychladnutý krém a znovu rozmixujeme.

Pripravíme si plech a vystelieme ho papierom na pečenie. Položíme prvú vrstvu keksov a zalejeme vrstvou krému. Následne položíme druhú vrstvu keksov a znovu zalejeme krémom. Urobíme si aspoň tri vrstvy.

Nakoniec tortu polejeme pripravenou čokoládovou polevou a uložíme ju do chladničky. Necháme ju chladiť 4-5 hodín. Ideálne je nechať tortu chladiť celú noc.

Postup na prípravu čokoládovej polevy:

Smotanu na šľahanie si vylejeme do hrnca a ohrievame ju na miernom plameni. Dávajte si ale pozor, aby ste ju nepriviedli k varu. Vtedy sa stane to, že smotana dostatočne nestuhne. Teplú smotanu odstavíme bokom a nalámeme do nej čokoládu. Miešaním sa čokoláda rozpustí a keď bude mať izbovú teplotu, môžete ju navrstviť na koláč.

Tento dezert je výborný, jednoduchý a rýchly. Vhodný na podávanie návšteve a známym. Tiež vynikajúca chuťovka pre vašu rodinu a jej najmladších členov.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  vkurselife.com

 

You Might Also Like