Urobte si domáce tyčinky Milky Way – sú geniálne!

Obľúbená pochúťka väčšiny z nás. Čokoláda, mliečny krém a karamel. Tyčinky Milky Way. Dnes si ich môžete urobiť sami doma.

Čo budete potrebovať?

200 g cukríkov marshmallow
3 lyžice citrónovej šťavy
práškový cukor
2/3 hrnčeka Nutelly
340 g čokoládovej polevy alebo mliečnej čokolády
200 g karameliek
2-3 lyžičky plnotučného mlieka

Postup

Marshmallow a citrónovú šťavu zmiešajte v olejom vymastenej miske a nechajte počas jednej minúty ohrevu rozpustiť v mikrovlnnej rúre. Postupne primiešavajte práškový cukor, kým nevznikne vláčna a pružná hmota.

V mikrovlnke alebo vo vodnom kúpeli rozpustíme cca polovicu čokolády alebo polevy. Vzniknutú zmes nalejte na papier na pečenie a dajte na 5 minút do chladničky.

V miske zmiešajte hmotu z marshmallow spolu s Nutellou a dajte na chvíľu rozpustiť do mikrovlnky. Dôkladne premiešajte, nech nezostanú hrudky a natrite na prvú vrstvu.
Ohrejte mlieko a rozpustíme doň karamelky (taktiež môžete v mikrovlnke) a nalejte na predchádzajúce vrstvy. Dajte opäť na chvíľku do chladničky. (Túto vrstvu môžete vynechať, ak túžite po klasických Milky Way tyčinkách.)
Zatuhnutý „výtvor“ rozrežte na menšie tyčinky, rozpustite zvyšok čokolády alebo polevy a tyčinky namočte z vrchu a zo strán.
Počkajte, kým čokoláda nezatuhne a potom vám prajeme dobrú chuť!

You Might Also Like