Tvarohový koláč: Tento koláč je rozprávkovo nadýchaný a nie je suchý. Chutí skvele! Príprava je jednoduchá a výsledok stojí za to!

Ak milujete lahodné koláče ku káve alebo čaji, rozhodne by ste mali vyskúšať tento recept. Tento koláč je rozprávkovo nadýchaný a nie je suchý. Chutí skvele! Príprava je jednoduchá a výsledok stojí za to!

Zloženie:

130 ml mlieka
100 g tvarohu
100 g masla
8 žĺtkov
60 g hladkej múky
60 g kukuričnej múky
13 bielkov
150 g cukru

Vyhrejte rúru na 160 ° C. V hrnci zohrejeme mlieko, pridáme maslo a tvaroh. Miešajte, kým sa všetko nespojí. Vo veľkej mise zmiešajte žĺtky a pridajte ich do hrnca ku tvarohovej hmote, ktorú necháme vychladnúť. Potom pridáme pšeničnú a kukuričnú múku. Dôkladne premiešame, aby v zmesi neboli hrudky. V oddelenej nádobe vymiešame sneh, pridáme cukor a potom vmiešame do tvarohovej hmoty.
Do okrúhlej formy vložíme papier na pečenie. Papierom vystelieme tiež obvod formy. Koláč sa bude piecť vo vodnom kúpeli, preto je potrebné plech zabezpečiť hliníkovou fóliou a dať do plytkej žiaruvzdornej nádoby naplnenej vodou.

Pečieme po dobu 25 minút pri teplote 160 ° C. Potom teplotu znížime na 135 ° C a pečieme po dobu ďalších 55 minút. Pravidelne kontrolujte, či nie je potreba doliať viac vody.

Podávajte posypané práškovým cukrom. Koláč skvele chutí aj s jahodami.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like