Tvarohová roláda s dokonalou chuťou a ľahkou prípravou! Pochutí si celá rodina!

Niekto sa tvarohovým buchtám vyhýba, pretože ich považuje za veľmi suché. My Vám ukážeme smiešne jednoduchý recept , ktorého výsledok naozaj vláčny je. Pochutíte si Vy i celá Vaša rodina. Príprava Vám zaberie pár minút, ale božská chuť na jazyku zostane ešte dlho.

 Ingrediencie

– 500 g hladkej múky
– 250 ml mlieka
– 100 g masla
– 2 lyžice cukru
– 30 g droždia
– Štipka soli

Náplň
– 500 g tvarohu
– 4 lyžice cukru kryštál
– 1 vajce

Postup

1)

Ohrejte trochu mlieka, pridajte cukor, droždie a nechajte kvások pracovať 20 minút. Do misy preosejeme hladkú múku, pridáme maslo a zapracujeme vzídený kvások. Cesto rozdelíme na dve časti. Obe časti vyvaľkáme na hrúbku 1-2 cm.

2)

Ďalej si pripravte náplň. Tvaroh zmiešajte s vajcami a cukrom. Túto náplň dajte doprostred jednej časti cesta. Z druhej časti cesta vykrájajte rozširujúce sa prúžky. Tie potom naskladajte na náplň takým spôsobom, aby šírka vyvolávala pretkaný dojem. Úzku časť teda prikladáte k širokej. Prípadné zvyšky cesta môžete použiť na stmelenie vrchnej a spodnej časti rolády.

3)

Potom roládu umiestnime na plech, ktorý sme si vystlali papierom na pečenie. Potrieme žĺtkom a vložíme do predhriatej rúry. Pečieme na 180 stupňov do zlatista.

4)

Po upečení môžeme roládu poprášiť práškovým cukrom.

Zdieľajte tento super  recept na tvarohovú roládu  aj s vašimi priateľmi! Určite si na nej tiež pochutnajú!

You Might Also Like