Tieto jemné tvarohové koláčiky sú darom z nebies, ako držať diétu! Nepriberiete, ani keď si ich dáte vo večerných hodinách!

Tieto koláčiky potešia nielen maškrtné jazýčky, ale aj tých, ktorí práve držia diétu. Keďže sú zdravé a nízkokalorické zároveň, neurobia škodu ani na tej najproblematickejšej postave. Ich výhodou je však to, že chutia fantasticky aj tým, ktorí sa snažia zhodiť kilá navyše a sú tak vynikajúce variantom sladkostí pre všetkých.

 

Čo budete potrebovať?

  • 250 g jemného tvarohu
  • 2 bielky
  • 2 PL polohrubej múky
  • jablká podľa chuti

Ako na to?

Jabĺčka si očistite a ošúpte a potom ich na tenkom strúhadle nastrúhajte. V hlbokej miske si zmiešajte tvaroh, bielky a múku a nakoniec pridajte jablká. Všetko spolu zmiešajte a zároveň vyšľahajte s pomocou ručného šľahača. Pekáč si vyložte papierom na pečenie a naň ukladajte tvarohová kolieska. Pečte v rúre vyhriatej na 180 stupňov asi 10-15 minút do zlatista. Podávajte s bielym jogurtom osladeným cukrom, prípadne s džemom.

Prajeme dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like