Tento kurací šalát s chutnou zálievkou zmizne do pár minút od uvarení. Taký je výborný a tiež žiadaný!

Len máloktoré jedlo zmizne hneď pár minút po príprave. Povedať to môžeme o tomto produkte, ktorým je veľmi lahodný kurací šalát s chutnou zálievkou…

Akonáhle ho pripravíte, bude miznúť veľmi rýchlym tempom. Taká je jeho obľuba v domácnostiach. Navyše nejde o úplne diétne jedlo a tak u množstva ľudí jasne zmení celkové vnímanie na to, čo je diétne a čo naopak diétne vôbec nie je.

Väčšina ľudí si zeleninový šalát predstavuje ako niečo, kde je pár kúskov zeleniny, trocha olivového oleja, soli a korenia a tým všetka gastronómia končí. Tento vám však ukáže, že to ide aj inak. Áno, zeleninu v ňom tiež nájdete, ale aj v ňom nechýba vajcia, šunka, kuracie mäso a tiež veľmi chutná zálievka. To je kombinácia, ktorá poteší každého, kto chce skúsiť niečo nové a kto sa chce presvedčiť o tom, že šaláty nemusí byť zlé. Naopak.

Aké ingrediencie si pripraviť?

Už sme spomenuli, čo vlastne tento zeleninový šalát s kuracím mäsom bude obsahovať a prečo tak chutí. Nezmienili sme ale všetky ingrediencie, rovnako ako neviete ani to, v akom majú byť pomere. Na to sa preto pozrieme práve teraz. Jedine tak bude výsledok dokonalý a šalát začne z misy miznúť pár minút po finálnom dokončení. Pripravte si:

  • 500 g orestovaného (alebo pečeného) kuracieho mäsa
  • 400 g mrkvy
  • 100 g strúhaného syra
  • 3 uvarené vajcia
  • Soľ, korenie a bylinky
 

Z čoho sa bude skladať šalát, to už viete. Teraz ešte musíme povedať to, z čoho sa bude skladať samotná zálievka. Tá, ktorá mu dá onú neobyčajnú chuť, ktoré sa nikto vo vašej rodine nebude môcť nabažiť. Na zálievku budete potrebovať najlepšie doma pripravenú majonézu – môžete však aj kúpiť, ďalej to bude tiež biely jogurt, kyslá smotana a horčica. To sú základné suroviny na zálievku, ktorá vás po prvom ochutnaní ohromí.

Začíname s prípravou

To najťažšie na samotnom šalátu s kuracím mäsom a zálievkou je v podstate príprava. Teda to, že je potrebné jednotlivé ingrediencie najprv nakrájať. Je na vás, ako veľké kúsky budete chcieť mať. Je možné zvoliť menšie, rovnako ako je možné zvoliť väčšie. To hovoríme samozrejme o kuracom mäsku a ďalej tiež o uhorkách.

Ďalej je potrebné vziať vajcia a tiež mrkvu. Toto sa už nekrája, keďže tieto suroviny sa strúhajú. Opäť je na vás, či na domácom strúhadle zvolíte radšej hrubšiu variantu, alebo dáte prednosť tej jemnejšej. Ovplyvníte tak výslednú konzistenciu aj to, koľko chuti budete mať v ústach.

Zálievku podľa chuti

Čo na ňu potrebujete, to už viete. Pomery nie sú striktne dané a je na každom, akú preferuje výslednú chuť. Niekto má radšej viac majonézy, iný jogurtu, ďalšie smotany a posledná je horčica. Chuť daných surovín dotiahnete do konca aj s použitím byliniek, soli a korenia. Akonáhle ste s dressingom spokojní, už ho môžete pridať do samotného šalátu.

Dôležité je pridať dresing do misy so šalátom a všetko dôkladne zamiešať. Prepoja sa tak jednotlivé chute navzájom. A aj keď veríme, že po prvom ochutnaní budete chcieť šalát s kuracím mäsom ihneď jesť, skúste mu odolať a dajte ho do chladničky uležať. Najmenej na 30 minút. Chute sa oveľa lepšie prepoja a výsledok bude úplne famózny. Následne si rýchlo uložte na tanier čo zjete, pretože sa môže stať, že za pár minút už nebude čo jesť.

 

 

You Might Also Like