Tento domáci Cheesecake s Nutellou si zamilujete a jeho príprava vám zaberie len pár minút

Dozaista aj vy máte radi sladké a keď poviete nie, tak sa dodnes zakrádate do chladničky pre sladké. Najlepšie ale chutí to, čo si sami napečieme, aj keď je s tým viac roboty.

Dnes si ukážeme, ako si urobiť lahodný a chutný kokosový Cheesecake. Ten zvládnete aj vy. Hlavne sa nezľaknite trošku dlhšieho zoznamu ingrediencií 🙂 Čo je na ňom super? Nemusíte ho piecť a máte ho hotový za pár minút.

Čo budete potrebovať:

korpus
250 g kakaových sušienok
150 g rozpusteného masla
krém
300 ml smotany
250 g krémového syra (Lučina)
125 g kokosového jogurtu
100 g práškového cukru
8 g želatíny
nutellu na dozdobenie
2 lyžice strúhaného kokosu + trochu na posypanie
2 lyžice mlieka

Príprava 

1) Najprv dôkladne polámte sušienky, pridajte rozpustené maslo a premiešajte. Vznikne vám drobkovité cesto. Cesto vložte do formy na pečenie, ktorú nezabudnite vystlať papierom na pečenie a dôkladne ho vtlačte do formy.
2) Zahrejte mlieko a nasypte do neho želatínu.
3) Smotanu s cukrom vyšľahajte do tuha, pridajte do zmesi krémový syr, jogurt, kokos a nakoniec mlieko so želatínou. Všetko dôkladne premiešajte nech sa poja všetky chute
4) Potom nalejte krém na korpus a tortu dajte aspoň na 3 hodiny do chladničky.
5) Keď bude torta dostatočne tuhá, rozpustite si nutellu a potrite s ňou cheesecake, tortu môžete ešte posypať hŕstkou kokosu

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like