Tá najlepšia krémová mliečna ryža: Chutná pochúťka, ktorá je skoro ako puding. S týmto receptom sa do mliečnej ryže určite opäť zamilujete!

Budete potrebovať:

1 l mlieka

400 ml vody

3 šálky ryže

200 g cukru

3 PL škrobu

2 žĺtky

1 balíček vanilkového cukru

1 PL trstinového cukru

štipka škorice

Postup prípravy:

Ryžu umyte a nechajte uvariť do mäkka vo vode. V miske si zmiešajte žĺtky s cukrom a vyšľahajte ich. Počas šľahania pomaly pridávajte mlieko. Zmes dajte na slabý oheň, aby sa ohriala. Nesmie sa začať variť!

Škrob zrieďte s trochou vody. Po uvarení pridajte mäkkú ryžu do mliečnej zmesi a pridajte aj vanilkový cukor a škrob rozrobený vo vode. Na miernom ohni všetko spolu dobre premiešajte a odstavte.

Ryžu naložte do keramických zapekacích misiek. Ryžu v miskách posypte trochou škorice a vložte do rúry predhriatej na 200 stupňov. Ešte predtým misky posypte trstinovým cukrom, ktorý sa zapečie do chrumkavej krusty. Aby sa vám dezert v rúre nevysušil, dajte na dno rúry plech s vodou. Keď ubehne od začiatku pečenia 15 minút, vyberte misky z rúry.

Ryžu ešte nejedzte, nechajte ju celkom vychladiť a dajte do chladničky stuhnúť. Turci ju jedia výlučne studenú. My však vieme, že je vynikajúca aj horúca. Nuž, výber je na vás. Prajeme dobrú chuť

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like