Šalát Negresco: Ľahučký fitness šalát s kuracím mäsom, ktorý miluje celá naša rodina!

Receptov na dobré, chutné a zdravé šaláty nikdy nie je dosť. Keďže vo všeobecnosti sa na Slovensku konzumuje málo ovocia a zeleniny, rozhodli sme sa pridávať častejšie recepty na zdravé a pritom výdatné a chutné jedlá z poriadnou dávkou zeleniny. Každý, kto má rád mäso, si tento šalát okamžite zamiluje.

Budete potrebovať:

400 g kuracích pŕs

4 vajcia

2 uhorky

200 g sušených sliviek

100 g tvrdého syra

100 g vlašských orechov

6 PL gréckeho jogurtu

soľ a korenie podľa chuti

Postup prípravy:

Kuracie prsia si nakrájajte na malé kocky a nechajte v panvici osmažiť iba so soľou. Vajcia si uvarte, očistite a nakrájajte na drobno. Uhorky a syr postrúhajte na jemnom strúhadle. Slivky namočte do teplej vody, alebo čierneho čaju na 10 minút. Potom ich narežte na tenké prúžky. Vlašské orechy si v miske podrvte na menšie kúsky.

Všetko pekne premiešajte a zalejte gréckym jogurtom. Opäť premiešajte a môžete servírovať.

Aby bol šalát ešte lepší, odporúčame ho dať pred konzumáciou do chladničky. Počas niekoľkých minút, alebo hodín, kým bude v chlade odpočívať, nasiaknu chute jedna do druhej a o fantastický ľahký obed alebo večeru máte postarané. Prajeme dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  sovkusom.ru

You Might Also Like