Pudingové kocky s čokoládou pripravené bez pečenia! Príprava Vám zaberie minimum času!

V dnešnom článku Vám predstavíme úžasne krémový dezert, ktorý budete zbožňovať nielen Vy. Príprava zaberie minimum Vášho drahocenného času , ktorý môžete venovať príjemnejším veciam, než stepovaniu pri linke. Pri tomto fantastickom dezertu nič také nehrozí.

Rúra tu nehrá žiadnu rolu a môžete sa jej oblúkom vyhnúť. Napriek tomu si pochutnáte na božských kockách, ktoré budete chcieť po prvom ochutnaní, pripravovať opakovane.

 Ingrediencie

– 350 g maslových sušienok
– 100 g nasekaných vlašských orechov
– 100 g nasekaných lieskových orechov
– 150-200 ml mlieka
– 160 g masla
– 2 lyžice kakaa
– 2 lyžice práškového cukru
– 1-2 lyžičky rumu
Krém
– 2 bal. vanilkového pudingu
– 700 ml mlieka
– 3 lyžice kryštálového cukru
– 200 g masla
– 1 lyžicu práškového cukru
Na vrch
– 200 g mliečnej čokolády

Postup

1)

Sušienky rozdrvíme a zmiešame so všetkými orechmi. K vzniknutej zmesi pridáme maslo, cukor, kakao a rum. Postupne pridáme do zmesi i mlieko. Vznikne nám cesto. Tortovú formu si vymastíme maslom, alebo použijeme papier na pečenie. Týmto cestom vystelieme dno tortovej formy. Poriadne cesto na dno vtlačte a uhlaďte. Dáme do chladničky tuhnúť a chladiť.

2)

Medzitým si pripravíme krém. Z pudinkových práškov, mlieka a cukru si klasickým spôsobom uvaríme puding. Necháme ho vychladnúť. Medzitým si vyšľaháme maslo s práškovým cukrom do ľahkej hmoty. Tú pomaly zamiešame do pudingu.

3)

Týmto krémom potrieme sušienkový korpus. Vo vodnom kúpeli si rozpustíme čokoládu a tou polejeme samotný vrch dezertu.

Zdieľajte tento super  recept na tieto báječné pudingové kocky  aj s vašimi priateľmi! Určite si na nich tiež pochutnajú!

You Might Also Like