Prekvapte rodinu chutnou a rýchlou večerou – s NAJLEPŠOU OMÁČKOU na špagety, ktorá nikdy nesklame!

Čo budeme potrebovať?

Na prípravu našej chutnej a rýchlej večere budeme potrebovať:

  • 500 gramov špagiet,
  • 200 gramov kyslej smotany,
  • 200 gramov syra,
  • 250 mililitrov kuracieho vývaru,
  • tri polievkové lyžice olivového oleja,
  • tri strúčiky cesnaku,
  • korenie a bylinky podľa chuti (soľ, korenie, muškátový oriešok, bazalka, tymián a podobne).

Postup:

Najprv dáme variť približne jeden liter vody na špagety. Než sa voda začne variť, pridáme soľ a následne vložíme špagety a za občasného miešania varíme po dobu uvedenú na obale, väčšinou približne osem až desať minút. Po uplynutí požadovanej doby uvarené špagety scedíme, ale nevyleje vodu celú. Naopak si v hrnci necháme približne sto mililitrov vody zo špagiet, tu totiž využijeme na prípravu skvelej omáčky.

V medziobdobí, teda keď sa špagety varia, si pripravíme panvicu a nalejeme do nej dve polievkové lyžice olivového oleja a zľahka na tomto oleji opražíme najemno nakrájané strúčiky cesnaku. Stačí naozaj len zľahka po dobu jednej minúty. Následne do panvice opatrne prilejeme polovicu vody zo špagiet, v ktorej sme ešte predtým rozmiešali kyslú smotanu a zároveň sme do nej pridali trošku muškátového orieška. Všetko dobre premiešame. Ďalším krokom je pridanie hrnčeka kuracieho vývaru a zvyšnej vody, v ktorej sme varili špagety. Všetko spolu opäť dôkladne premiešame a necháme chvíľku povariť. Na záver do zmesi pridáme uvarené špagety, zamiešame a môžeme podávať. Na tanieri potom len už dozdobíme syrom, ktorý sme si v medziobdobí nahrubo nastrúhala, a bylinkami podľa chuti.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like