Najchutnejšia karfiolová pizza pripravená len zo 4 základných ingrediencií!

Každý z nás chce vyzerať dobre, chceme mať príťažlivé tela, ale žalúdok, ako by mal svoju hlavu. Preto musíme hľadať potraviny, ktoré sú chutné a zároveň zdravé. Vyberáme si také jedlá, ktorá môžeme rýchlo a opäť zdravo pripraviť.

Ak ste na tom rovnako, potom Vás milo poteší a prekvapí karfiolová pizza. Prepadnete jej Vy, aj Vaša rodina.

INGREDIENCIE

  • 1 veľký karfiol
  • 2 vajcia
  • Mozarella, parmezán, eidam – záleží na Vašom výbere
  • Korenie podľa chuti (rozmarín, bazalka, oregano, čierne korenie, soľ)

POSTUP

  1. Predhrejte si rúru. Umyte karfiol, rozdeľte ho na malé ružičky a rozmixujte úplne najemno pomocou kuchynského robota.
  2. Dajte karfiolové pyré do zapekacej misy a nechajte ho v rúre po dobu 20 minút. Po uplynulých dvadsiatich minútach pyré z rúry vyberte a vložte do čistej utierky. Žmýkaním odstráňte z pyré zvyšnú a prebytočnú vodu.
  3. Pyré zmiešajte s nastrúhaným syrom, vajcami a kořením.Teraz si prichystajte plech a vyložte ho papierom na pečenie. Karfiol na neho rozprestrite. Pečieme po dobu 18-20 minút. Potom vyberte z rúry, pridajte znova syr a vložte do rúry. Vytiahnite, až sa syr rozpustí. Po vybratí z rúry nakrájajte na dieliky.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  retete.unica.ro

You Might Also Like