Kuracia roláda vo fľaši: Nepremeškajte tento recept, pretože v obchodoch ju určite nenájdete!

Podelíme sa s vami o recept na chutný studený predkrm z kuracieho mäsa, ktorý je známi aj pod názvom tlačenka.
Perfektne zapadne do vašich chuťových buniek spolu s krajcom chleba a vytvorí spolu výbornú raňajkovú kombináciu. Naviac príprava bude jednoduchá a finančne nenáročná.

 

Táto tlačenka je stokrát lepšia ako tie bežné, ktoré sa predávajú v obchodoch. Okrem toho, budete vedieť, z akých ingrediencií sa bude skladať a preto sa nemusíte obávať žiadneho prekvapenia v zložení.

ingrediencie

1,3 – 1,5 kg kuracieho mäsa (prsia alebo stehno)
100g vlašských orechov
30g želatíny
2 strúčiky cesnaku
Soľ a korenie podľa chuti

Príprava

Kuracie mäso vložte do hrubostenného hrnca alebo panvice. Nepridávajte žiadny olej len trochu vody, prikryte vekom a na miernom ohni varte mäso vo vlastnej šťave. Ľahko osoľte a okoreňte. Nechajte dusiť 35-45 minút.

Rozpustite si želatínu v teplej vode podľa návodu na obale.

Po dusení výsledný vývar zlejte do nádoby alebo misky. Počkajte kým mäso vychladne a následne ho oddeľte od kostí.

Rozpustenú želatínu zmiešajte s vývarom. Orechy zľahka osmažte na suchej panvici podľa vašich predstáv a obľúbenej chuti.

Pridajte k mäsu orechy a roztlačený cesnak. Osoľte, okoreňte a zalejte želatínovým vývarom. Nechajte vychladnúť.

Vezmite si čistú plastovú fľašu, odrežte hrdlo a naplňte ju vychladenou zmesou. Fľašu vložte do chladničky na niekoľko hodín (až do úplného stuhnutia). Keď je tlačenka dostatočne stuhnutá, jemne ju odstráňte rozrezaním fľaše.

Receptúra ​​sa môže líšiť, napríklad pridaním opraženej cibuľky, mrkvy, hrášku alebo kukurice. Tiež môžete kuracie mäso nahradiť hovädzím alebo bravčovým (v tomto prípade potrvá dusenie o niečo dlhšie).

Podeľte sa o tento lahodný a výdatný recept s vašimi blízkymi tlačidlom ZDIEĽAŤ. Dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like