Krémový banánovo-karamelový dezert. Príprava je úplne jednoduchá, preto to dokáže pripraviť aj „amatér“ v kuchyni.

Banány sú veľmi obľúbenou ingredienciou v dezertoch a preto aj tento tip na sladkú pochúťku je práve banánový. V kombinácii s karamelom je neodolateľný.

 

 Budeme potrebovať:

banány,
karamelový krém,
vanilkový krém,
šľahačka,
rôzne cereálie alebo BeBe sušienky,
1/3 šálky maslo,
1 lyžica práškový cukor.

Príprava karamelového krému:

cukor, maslo – cukor skaramelizujeme na panvici a necháme ho mierne stuhnúť. Maslo si vymiešame do peny a postupne pridávame karamel. Dôkladne mixérom vymixujeme. Môžeme taktiež použiť aj kondenzované mlieko (salko), ktoré sme si uvarili vopred – salko sa varí približne 4 hodiny a následne sa nechá úplne vychladiť. Chladé vmiešavame mixérom do masla.

Príprava vanilkového krému:

1/4 šálky kukuričného škrobu, 1/2 lyžičky soli, 2/3 šálky kr. cukru, 3 šálky plnotučného mlieka, 2 lyžice masla, 2 ks vajíčka, 1 lyžica vanilkový extrakt.

Cukor si zmiešame s kukuričným škrobom, pridáme soľ. Postupne zalievame mliekom a miešame. Vytvoríme si hladkú zmes, ktorú varíme na miernom ohni (neustále miešame, aby nám hmota neprihorela). Varíme do zhustnutia. V inej miske si vymiešame vajíčka a pridáme k ním niekoľko lyžíc horúcej zmesy (robíme to preto, aby sa nám vajíčka nezrazili, keď ich studené pridáme do uvareného krému) a následne ich pridáme do hrnca s hustou hmotou. Povaríme jednu minútu a odstavíme z ohňa. Pridáme maslo a vanilkový extrakt. Dôkladne premiešame a necháme vychladnúť /prikryjeme fóliou, aby sa nám nevytvorila šupka/.

Sušienková hmota:

Cereálie (alebo bebe sušienky) si dáme do misky, pridáme maslo a práškový cukor. Všetko spolu spojíme.

 

Môžeme vrstviť do pohárov. Sušienky navrstvíme na dno pohára (zatlačíme ich druhým pohárom)…

…navrstvíme karamelový krém, banány, …

…vanilkový krém, karamelový dip a trošku nadrvené sušienky, …

…karamelový krém a nakoniec navrstvíme vyšľahanú šľahačku. Ozdobíme banánmi a karamelovým dipom.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Zdroj: glorioustreats

You Might Also Like