Krémové čokoládovo-banánové rezy. Banány v zákuskoch sú veľmi obľúbené. Tento je chuťovo fantastický. Mňam!

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

6 vajíčok,
6 PL kr. cukru,
1 PL kakaa,
6 PL polohrubej múky,
½ balenia prášku do pečiva.

Na prípravu krému budeme potrebovať:

2 vajíčka,
7 PL kr. cukru,
2 PL Gustinu (kukuričný škrob),
200 ml plnotučného mlieka,
2 čokolády,
1 balíček vanilkového cukru,
250 g masla,
3 banány,
500 ml smotany na šľahanie.

POSTUP:

Vajíčka s cukrom vyšľaháme do peny, pridáme kakao, polohrubú múku a prášok do pečiva. Jemne zmiešame a vylejeme na tukom vymastený a múkou vysypaný plech na pečenie. Pečieme na 180 stupňov, samozrejme vo vopred vyhriatej rúre cca 20-25 minút. Upečené cesto vyberieme a necháme vychladnúť.

Pripravíme si krém. Vajíčka, kr. a vanilkový cukor zmiešame, pridáme kukuričný škrob zmiešaný v troche mlieka. Zvyšné mlieko dáme variť a v okamihu, keď nám mlieko vrie, pridáme doň zmiešanú zmes s vajíčkami. Následne pridáme čokoládu, necháme rozpustiť. Keď sa nám čokoláda rozpustí, odstavíme z ohňa a necháme vychladnúť. V inej miske si vyšľaháme maslo s banánmi. Do vyšľahaného masla s banánmi pridáme vychladnutú čokoládovú zmes.

Vyšľahaný krém natrieme na upečený korpus. V miske si vyšľaháme smotanu na šľahanie, navrstvíme na krém a pekne uhladíme. Ozdobíme strúhanou čokoládou, vložíme do chladničky. Po vychladení narežeme na rezy a podávame.

Dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like