Jediný recept na brokolicu, ktorý kedy budete potrebovať! Najlepšia brokolica pripravená za 20 minút!

Bojujete doma s konzumáciou brokolice a márne sa ju snažíte dostať do svojich detí? Alebo dokonca Vy sami patríte medzi typy ľudí, ktorí nemôžu brokolicu ani vidieť, ani cítiť? Príde Vám vždy tak nejako bez chuti? Skúste jej dať šancu. Nie všetky úpravy brokolice musia viesť k tragickému koncu, čo sa chuti týka.

Podľa nášho receptu si dnes môžete vyskúšať úpravu brokolice tak, ako ste to ešte neskúšali. Variácia chutí je skvelá a brokolica sa tým pádom dostáva na úplne inú priečku, čo sa obľúbenosti týka. Vyskúšajte náš recept ešte dnes a pripravte večeru, po ktorej sa zapráši.

 ingrediencie

– 2 hlávky brokolice
– 3 lyžice olivového oleja
– 4 veľké strúčiky cesnaku
– 1/2 čajovej lyžičky korenia
– 1 lyžička soli
– 1 a ½ lyžičky čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy
– Sladká paprika podľa chuti

Postup

1)

Predhrejte si rúru na 200 stupňov.

2)

Brokolicu si rozdeľte na jednotlivé kvietky. Opláchnite ich v sitku a nechajte preschnúť.

3)

Vhoďte brokolicu do veľkej misy spolu s olivovým olejom, soľou, korením a cesnakom. Dobre premiešajte. Potom rozprestrite okorenenú brokolicu na plech, ktorý ste vyložili papierom na pečenie.

4)

Pečieme brokolicu asi 7 minút, potom vyberieme z rúry a otočíme jednotlivé kvietky na druhú stranu. Pečieme ďalších 8 minút, alebo kým brokolica pekne nezhnedne.

5)

Vyberte z rúry a potom vyžmýkajte citrónovú šťavu rovnomerne po brokolici. Ľahko nakoniec ešte zaprášime sladkou paprikou.

6)

A máte hotovo. Takto ochutená brokolica môže byť servírovaná ako skvelá príloha, ale pokojne ju môžete považovať aj za vegetariánsky, hlavný chod.

Zdieľajte dokonalý recept  na tú najlepšiu brokolicu  aj s vašimi priateľmi! Určite si na nej tiež pochutnajú!

You Might Also Like