Jarný detox, ktorý vás kompletne vyčistí a odstráni toxíny z tukového tkaniva.

Po sviatkoch dostalo naše telo poriadne zabrať. Chcete znova pocítiť príval energie, zlepšiť svoju imunitu, zbaviť sa pár kíl navyše a spraviť si dôkladné vnútorné upratovanie? Vyskúšajte účinný detox priamo od odborníka na výživu, ktorý vás postaví na nohy!

Čo sa deje s organizmom?

Jar je najvhodnejším obdobím na upratovanie vo svojom organizme. Aj keď to na prvý pohľad tak nevyzerá, náš organizmus doslova trpí. Dejú sa v ňom procesy, ktoré neprispievajú zdraviu. Ukladá sa tukové tkanivo, rozkolíše sa cukor v krvi, čo má za následok opätovný proces pocitu sýtosti a hladu, znižuje sa pocit vitálnosti a energie, nastupuje malátnosť a ospalosť.

Po zimnom hodovaní je vhodné nastoliť optimálne stravovanie, ktoré je dôležité pre zdravie a dobrý pocit človeka. Spravte „reset“ svojho organizmu! Detox by mal mať základ v znížení celkovej prijatej energie s dostatkom vitamínov, vlákniny a vody. Nemal by však trvať dlhšie ako dva dni!

 

Príklad jarného detoxikačného menu:

Raňajky

Proso s mrkvovým šalátom

Desiata

Špenátové smoothie s vodou a ľanovými semienkami

Obed

Zemiakovo krúpová polievka

Olovrant

Cviklovo-zelerové smoothie s pohánkovými vločkami

Večera

Pórová polievka s koreňovou zeleninou

Aj keď svoj organizmus odľahčíte a uľavíte tráviacemu traktu, hlavným krokom je celková dlhodobá zmena jedálnička. Zo svojej stravy vyraďte alkohol, cukor a soľte čo najmenej. Nezabúdajte na ryby, jedzte maximum zeleniny a ovocia v surovom stave. A netreba zabúdať na tekutiny.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like