Fantastický koláč s vanilkovým krémom bez pečenia, ktorý máte urobený raz dva

Keď si naše chuťové poháriky pýtajú sladké pokušenie, dávajú prednosť nadýchanému a lahodnému dezertu ako je napríklad Tiramisu. Bohužiaľ, nie vždy máme čas, aby sme si niečo také urobili a nie vždy máme po ruke všetky ingrediencie. Netreba však smútiť, pretože my vám ponúkneme recept na vynikajúci dezert, ktorý si pripravíte rýchlo a jednoducho.

Riešením je koláč bez pečenia, s ktorým ušetríte čas aj svoju peňaženku. Navyše v žiadnom prípade nie je o nič horší ako ten tradičný z rúry!

Potrebujeme:

340 ml mlieka

3 lyžice kryštálového cukru

1 žĺtok

250 ml smotany na šľahanie

2 lyžice kukuričného škrobu

1 lyžičku vanilkovej arómy

Na glazúru:

50 g roztopeného masla

220 g práškového cukru

3 lyžice kakaového prášku

½ lyžičky soli

Maslové sušienky

Postup:

Pripravíme si krém. V miske zmiešame 125 ml mlieka a 125 ml smotany na šľahanie. Pridáme škrob, kryštálový cukor, žĺtok a vanilku. Rovnaké množstvo smotany a mlieka zmiešame a preložíme na plameň. Keď začne zmes vrieť, pridáme smotanovo-žĺtkovú zmes a za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Zložíme z plameňa a necháme chvíľu vychladnúť.

Formu zatiaľ vyložíme maslovými sušienkami a navrstvíme na ne 1/2 vanilkového krému.

Na krém navrstvíme opäť sušienky, druhú polovicu vanilkového krému a opäť vrstvu sušienok. Podľa chuti môžeme pridať ovocie, oriešky alebo kúsky čokolády.

Nakoniec pripravíme glazúru. Zmiešame 6 lyžíc mlieka, práškový cukor, kakao, rozpustené maslo a štipku soli. Vymiešame metličkou alebo šľahačom.

Glazúru navrstvíme na vrch zákusku, uhladíme a vložíme do chladničky stuhnúť.

Prajeme vám dobrú chuť! 🙂

zdroj: sovkusom

You Might Also Like