Fantastický banánový nepečený dezert z maslových sušienok

Vynikajúci dezert bez pečenia. Banány, vanilkový puding a sušienky je tá správna kombinácia aj pre malých a veľkých maškrtníkov.

 

Budeme potrebovať:

2 bal. – vanilkový puding
700 ml – studené mlieko
1/3 šálky – arašidové maslo / nemusí byť /
240 ml – smotana na šľahanie
27 ks – maslové sušienky
3 ks – banány
60 g – čokoláda
2 šálky – práškový cukor
1/4 šálky – maslo
1 lyžička – vanilková esencia
2 lyžice – mlieko

Postup:

1.

V malom množstve mlieka rozmiešame pudingové prášky. Zvyšné mlieko dáme ohriať na oheň. Keď mlieko zovrie, pridáme rozmiešané pudingové prášky, arašidové maslo (nemusíte dávať) a uvaríme hustý puding.

2.

Smotanu na šľahanie vyšľaháme do tuhej šľahačky a vareškou ju primiešame k pudingu.

3.

Pripravíme si malú formu, dno vyložíme sušienkami, navrstvíme pudingový krém, poukladáme na kolieska nakrájané banány, znovu poukladáme sušienky, navrstvíme zostávajúce krém, poukladáme na kolieska nakrájané banány a uložíme poslednú vrstvu sušienok. Na vrch navrstvíme čokoládový krém, ktorý pripravíme nasledovne:

4.

Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke a necháme ju mierne vychladnúť. Pridáme práškový cukor, maslo, vanilku a nakoniec prilejeme mlieko. Vymiešame do krémovej hmoty (ak máte veľmi hustú, pridajte trochu viac mlieka, ale opatrne).

5.

Odložíme do chladničky stuhnúť a môžeme podávať.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

Zdroj: The-girl-who-ate-everything

You Might Also Like