Fantastická nepečená torta z bielej čokolády

Pripravte si chutnú dobrotu bez pečenia, bez zbytočného maslového krému a hlavne jednoducho.

 

Budeme potrebovať:

Základ:

300 g – sušienky
125 g – maslo
1 bal. – mliečna čokoláda

Ďalej budeme potrebovať:

3 bal. – biela čokoláda
600 ml – smotana na šľahanie
2 lyžice – práškový cukor
2 lyžice – prášková želatína
čokoláda na ozdobu

Postup:

1.

V miske rozpustíme maslo a mliečnu čokoládu – použijeme mikrovlnku alebo hmotu rozpustíme na miernom ohni.

2.

Keď je čokoláda rozpustená, pridáme rozmixované alebo popučené sušienky. Premiešame a základ navrstvíme do okrúhlej formy na pečenie o priemere 22 cm. Lyžicou pekne zatlačíme cesto rovnomerne po celom dne a formu dáme do chladničky.

3.

Pustíme sa do prípravy krému. Práškovú želatínu pripravíme klasickým spôsobom (riadie sa pokynmi na obale). V malom množstve vody ju rozmiešame a odložíme stranou, aby napučala.

4.

Bielu čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli spolu so 100 ml smotany na šľahanie. Rozpustenú čokoládu odstavíme, pridáme napučanú želatínu a miešaním celú hmotu spojíme. Odložíme stranou a pokračujeme v príprave.

5.

Smotanu na šľahanie (500 ml) vyšľaháme do tuhej šľahačky. Keď máme vyšľahanú šľahačku pridáme práškový cukor. Krátko mixérom spojíme.

6.

Trochu šľahačky pridáme k rozpustenej bielej čokoláde a premiešame a následne čokoládvoú hmotu pridáme k celej šľahačkovej hmote. Vareškou premiešame a navrstvíme na základ. Pekne uhladíme a odložíme do chladničky stuhnúť.

7.

Vrch ozdobíme strúhanou čokoládou alebo zapojíme vlastnú fantáziu – poukladáme ovocie, cukríky, čokoládovú ryžu alebo farebné marcipánové ozdoby.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

Zdroj: Przepisy

You Might Also Like