Fantastická jarná krémová polievka z medvedieho cesnaku , ktorej chuť vám na tvári vyčarí nefalšovaný jarný úsmev.

Ostrá zelená farba medvedieho cesnaku nám prezrádza, že konečne prišla jar. Ako ho tak držíme  v rukách, tešíme sa, aké dobroty si z neho doma pripravíme. Po novom sa medvedí cesnak začal objavovať v malých kytičkách už aj na pultoch obchodných reťazcov. Nezabúdajme však, že najlepší je ten, ktorý si sami nazbierame.

 

Na túto fantastickú jarnú polievku budete potrebovať len niekoľko základných ingrediencií a medvedí cesnak. Jej chuť vám však na tvári vyčarí nefalšovaný jarný úsmev.

Budete potrebovať:

150g medvedieho cesnaku

500g zemiakov

1 stredne veľká cibuľa

60g masla

2 zeleninové bujóny

1 l vody

50ml smotany na varenie

čierne korenie a soľ podľa chuti

Postup prípravy:

Cibuľu nakrájajte na drobno a dajte smažiť do hrnca na roztopené maslo. Pridajte menšie kocky nakrájaných zemiakov a nasekaného medvedieho cesnaku. Po niekoľkých minútach pridajte bujóny a zalejte vodou. Varte pokým nebudú zemiaky celkom mäkké, pokojne ich môžete aj rozvariť. Keď sú zemiaky rozvarené, polievku rozmixujte na krém. Vráťte na oheň a dochuťte soľou a korením. Na záver pridajte smotanu na varenie a nechajte ešte raz prevrieť.

Prajeme dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: nosalty.hu

You Might Also Like