Domáce maslové sušienky máčané v čokoláde: Podobajú sa lineckému, hotové ich máte za pár minút a chutia výborne

Chystáte sa piecť maslové sušienky? Ak hľadáte nejakú inšpiráciu v podobe receptu, možno sa vám zapáči práve tento. Je takmer bezpracný a naozaj jednoduchý a rýchly , takže si zavolajte na pomoc aj tích najmenších maškrtníkov.

 

Podávať ich môžete k čaju alebo ku káve a chutia naozaj fantasticky . Vyskúšate?

 

Budete potrebovať:

110 gramov masla izbovej teploty

150 gramov kukuričného škrobu

150 gramov práškového cukru

150 gramov hladkej múky

1/2 kypriaceho prášku

1 vajíčko

1 vanilkový cukor

štipka soli

postup:

Do veľkej misky si dáme zmäknuté maslo a práškový cukor. Pomocou mixéra vymiešame hustú maslovú penu. Ak sa počas mixovania vyskytnú nejaké hrudky, nerobte si z toho ťažkú ​​hlavu, rozpustí sa.

K maslovej pene následne pridajte škrob, múku, kypriaci prášok, vajíčko, vanilkový cukor a štipku soli. Celé to dobre miešame.

Najlepšie sa vám bude pracovať rukami, pretože cesto je pomerne hutné, ale dobre sa s ním pracuje. Ak sa vám lepí na prsty, pridajte ešte trochu múky.

Hotové cesto vložte zabalené v potravinárskej fólii na pol hodinu do chladničky.

Z hotového cesta vytvarujeme guličky a urobíme pomocou dlane menšie placku. Následne si vidličkou urobíme vzor. Pokiaľ máte pečiatky na cesto, kľudne použite aj tie.

Sušienky naukladáme na papier na pečenie a pečieme ich na 180 stupňoch cca 10 minút.

Vychladnuté sušienky natrieme lekvárom . Polovicu môžeme namočiť do rozpustenej horkej čokolády. Hotové sušienky si naukladáme do krabice a skladovať ich môžeme napríklad na balkóne. Dobrú chuť.

Celý recept si môžete prezrieť aj na tomto videu . Verím, že sa vám sušienky podaria.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like