Do vody vložila 4 šálky s vajciami. Naučí vás trik, ktorý v kuchyni používajú profesionáli.

Ak ste niekedy pričuchli k profesionálnemu kuchárskemu remeslu viete, že odborníci používajú pri každodennej príprave pokrmov mnohé triky, ktoré im nielen uľahčujú prácu, ale zároveň prinášajú tie najlepšie výsledky.

Rovnako je to aj v prípade prípravy strateného vajíčka, ktoré je niekedy problémom aj pre ostrieľaných kuchárov. V modernej gastronómii zažíva stratené vajce doslova renesanciu a používa sa v celej škále delikátnych pokrmov – od polievok, cez steaky a hamburgery až po lahodné šaláty a studenú kuchyňu.

Ak chcete stratené vajce pripraviť ako profesionál, pomôže vám malá kuchárska lekcia od tejto šéfkuchárky. Ukáže vám, ako pripraviť stratené vajce jednoducho a tak, aby ste dosiahli ten najchutnejší výsledok, už pri prvom pokuse.

Poznámka: Pri príprave stranených vajec pracujeme vždy s čo najčerstvejšími vajíčkami.

Postup prípravy (8 stratených vajec):

Pripravíme si väčšiu panvicu, ktorú naplníme vodou. Pridáme 2 lyžice octu. Nemusíte sa obávať, že ocot pokazí chuť vajec. Práve naopak. Jeho pridaním do vody  dosiahnete, že štruktúra vajce bude držať viac pohromade a rovnako budú pripravené skôr ako vo vode bez octu.

Do vody pridáme aj 1 lyžičku soli a prichystáme si 4 šálky.

Prečo 4 šálky? Ak prirpavujte viacej stratených vajec naraz, je dobré, ak ich vložíte do vody všetky v rovnaký čas. Zatiaľ čo pomocou lyžice alebo naberačky by vám tento proces trval dlho a vajcia by boli nerovnomerne uvarené – 4 šálky môžete pohodlne držať v rukách a všetky vajcia (2 v jednej šálke) tak môžete vložiť do vriacej vody naraz.

Keď voda zovrie, zložíme ju z plameňa a opatrne do nej vlejeme všetkých 8 vajec (šálka by sa mala dotýkať hladiny – rozhodne nelejme vajcia z výšky). Panvicu prikryjeme a vajcia necháme v horúcej vode 5 minút.

Vajcia vyberieme z vody a preložíme na papierovú utierku ktorá vysaje prebytočnú tekutinu. Perfektné stratené vajcia sú pripravené.

 

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like