Chutný NUTELOVÝ chlebík. Potešte svojich blízkych a urobte im skvelý víkend! :)

Na prípravu budeme potrebovať:

3 veľké alebo 4 stredné prezreté banány (cca 500 g kaše z banánov),
250 g hnedého cukru,
125 g masla,
125 ml plnotučného mlieka,
2 vajíčka,
2 ČL vanilkového extraktu,
1 PL rumu (nemusí byť),
750 g hladkej múky,
2 ČL prášku do pečiva,
1 a ½ ČL jedlej sódy (sóda bikarbóna),
1 a ½ ČL soli,
125 g NUTELY.

POSTUP:

Rúru si predhrejeme na 180 stupňov, pripravíme si formu na pečenie, ktorý vystelieme papierom na pečenie alebo vymastíme tukom a vysypeme múkou. (Z týchto surovín vyjdú cca 2 chlebíky v takejto forme) Rozmixujeme si banány na kašu.

Maslo a cukor si vyšľaháme do peny, pridáme vajíčka, vanilku a rum. Pomocou mixéra vymixujeme spomínané ingrediencie do krémovej hmoty. Postupne pridávame mlieko a znova mixujeme. Následne pridáme múku, prášok do pečiva, soľ a jedlú sódu. Do takto pripravenej hmoty pridáme rozmixované banány a dôkladne premiešavame, aby sa cesto krásne spojilo.

Nutelu si vložíme do mikrovlnej rúry na 20 sekúnd, aby sa s ňou dalo pracovať. 2/3 nutely pridáme do cesta, ktoré jemne premiešame. Premiešame tak, aby sme po upečení mali viditeľné prúžky nutely.

Cesto si vylejeme do pripravenej formy na pečenie. Pridáme zvyšok nutely a krúživými pohybmi za pomoci lyžice vmiešame nutelu do cesta. Dáme piecť do rúry na 180 stupňov približne 45 minút.

Upečený chlebík si vyberieme z rúry, ale nevyberáme ho z formy cca 10 minút. Po uplynutí cca 10 minút ho vyberieme z formy, nakrájame, môžeme potrieť nutelou a konzumujeme.

Dobrú chuť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like