Chrumkavé zemiakové placky so šunkou a syrom bez múky a vajec! Hotové za 15 minút!

Väčšina z nás miluje vôňu i chuť zemiakových placiek. Sú vždy vynikajúcou voľbou ako príloha, aj ako samotný obed. Patríte tiež medzi skalných fanúšikov placiek? Ak áno, z dnešného receptu budete unesení. Už tak lahodné zemiakové placky sú povýšené ešte o syr a šunku.

Príprava je dokonale ľahká a nezaberie Vám žiadny čas navyše. Pripravujete je rovnako dlho, ako klasické zemiakové placky. Chuťovo sú však ešte o niekoľko priečok ďalej.

INGREDIENCIE

500 g zemiakov
Olej na vyprážanie
soľ
korenie
šunka
syr

POSTUP

Zemiaky uvaríme v šupke. Po uvarení scedíme a necháme vychladnúť. Potom zemiaky ošúpeme a nahrubo nastrúhame. Pridáme soľ a korenie.

V panvici rozpáľte olej. Naberte porciu zemiakov a vložte na panvicu. Vytvarujte do kruhu. Túto placku osmažte z oboch strán dozlatista.

Potom medzi dve placky vložte šunku a syr. Dajte do rúry takto vzniknutej zemiakové placky zapiecť ešte na pár minút do rúry.

Zdieľajte tento super recept na zemiakové placky so šunkou a syrom s vašimi priateľmi! Určite si na nich tiež pochutnajú!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: blog.giallozafferano.it

You Might Also Like