Bleskové čokoládové kocky s rumom: Hotové za 20 minút a cesto vždy mokré, práve vďaka špeciálnej poleve

Toto je jeden z najjednoduchších a najrýchlejších zákuskov! Ak chcete pekné slnečné dni stráviť v prírode namiesto toho, aby ste ich strávili dlhým pečením, vyskúšajte tieto čokoládové kocky. Je mnoho verzií tohto receptu, no možno vás zaujme práve táto. Dobrú chuť!

 

Budete potrebovať:

Na cesto:

5 vajec

5 lyžíc cukru

5 lyžíc múky

3 lyžice kakaa

1 prášok do pečiva

1 dcl oleja

1 dcl mlieka

Zálievka:

100 ml mlieka

4 lyžice cukru

3 lyžice rumu

Krémová poleva:

500 ml šľahačky

300 gramov horkej čokolády

Postup:

Najskôr si vypracujeme cesto. Žĺtka vymiešame s cukrom do peny a postupne pridávame múku, prášok do pečiva a kakao. Na záver pridáme olej a mlieko a celé to dobre premiešame. K cestu po častiach pridávame vyšľahané bielka.

Cesto vylejeme na vymastený plech a pečieme na 175 stupňov Celzia cca 20-30 minút. Medzitým si pripravíme zálievku, vďaka ktorej bude koláč šťavnatý. Teplé mlieko ohrievame a zmiešame s cukrom. Postupne pridáme rum a odstavíme. Ešte teplé upečené cesto potom polejeme touto rumovou zálievkou.

Na záver si už iba pripravíme čokoládovú polevu. Smotanu dáme variť do hrnca na mierny oheň tak, aby nevrela. Nalámeme k nej čokoládu a rozpustíme ju. Hotovú čokoládovú polevu vylejeme na koláč a necháme vychladnúť. Nakrájame na kocky a podávame.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  coolinarika.com

You Might Also Like