Banánové FIT lievance bez cukru, múky alebo krupice. Tento recept mi odporučil môj fitness tréner a neviem si ho vynachváliť!

Skvelá kombinácia ovsených vločiek a banánu, ako stvorená na odštartovanie vášho pohodového víkendu. Pripravte si skvelé lievance z lahodnou chuťou a vábivou vôňou, ktorá vytiahne z postele každého spachtoša! 🙂

 

Chutné, zdravé a jemnučké lievance bez cukru a múky sú ozajstným pokladom diétnych receptárov. Môžete si ich dopriať na raňajky a skvele tak naštartovať deň. Obsahujú len zdravé suroviny a nemusíte si kvôli nim robiť vrásky, nepokazia vám totiž postavu. Zároveň skvele zasýtia a rozvoňajú celú kuchyňu. Milovať ich budú i vaše deti. Nasledujúci recept vám ukáže, aká nesmierne jednoduchá a rýchla je ich príprava.

Budeme potrebovať:

2 menšie až stredne veľké banány

1 vajce

100 g ovsených vločiek

1/2 kávovej lyžičky škorice

Postup:

Najprv si na jemno rozomeľte ovsené vločky. Pridajte k nim škoricu a zamiešajte.

V miske si vidličkou roztlačte banán na kašu a pridajte ho k ovseným vločkám, ktorými nahradíme múku.

Pridajte jedno rozšľahané vajíčko a všetko dobre premiešajte.

V závislosti od druhu a veľkosti vločiek môže byť výsledná zmes príliš hustá. V tomto prípade ju môžete zriediť troškou mlieka tak, aby bola zmes hustá približne ako kyslá smotana.

Potom si poriadne rozohrejte panvicu a polievkovou lyžicou robte z cesta malé kôpky v tvare lievancov.

Použite kvalitnú panvicu a nemusíte pridávať žiadny olej. Lievance pečieme z oboch strán na miernom plameni, pokiaľ nechytia zlatú farbu ako palacinky.

Pri servírovaní môžeme ozdobiť čerstvým ovocím alebo posypať kakaom.

Prajeme vám dobrú chuť!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  sovkusom.ru

You Might Also Like