Americké palacinky: Ak si myslíte, že z palaciniek sa len priberá, ste na omyle. Obsahujú len 300 kalórií a neuškodia vám pri žiadnej diéte!

Tento recept je poskladaný z mnohých, ktoré som pospájala aby vyhovel najmä mojej rodine. Skončilo to tak, že ich musím robiť z dvojnásobku uvedených surovín 🙂

Budeme potrebovať:

2 vajíčka

130 ml mlieka

20 gramov medu

130 g polohrubej múky

1 prášok do pečiva

cukor podľa chuti

štipka soli

Postup:

Najskôr si v miske zmiešame všetky suché ingrediencie. To znamená že hlavne premiešame múku s práškom do pečiva. Pridáme trošku soli a cukor. V inej miske si vyšľaháme vajíčko s medom, na záver prilejeme mlieko. Potom tieto dve zmesi spojíme do jednotného cesta. Panvicu si zohrejeme, môžeme na ňu dať trošku kokosového oleja. Palacinky nerobíme veľké ako klasické, ale o trochu väčšie ako dolky. Každú stranu smažíme cca 2 minútky. Podávame buď s džemom, nutellou, ovocím, so šľahačkou alebo nejakým fajnovým krémom. Fantázii sa medze nekladú. Dobrú chuť.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like