Ako si správne vybrať melón? Tieto triky sú zadarmo priamo od farmára, ktorý ich pestuje

Melón-najočakávanejšie a najobľúbenejšie ovocie v lete. Vybrať si zrelý a chutný melón však nie je až také jednoduché , ako sa môže na prvý pohľad zdať. Na predaj ich je také množstvo, že kvôli tej pestrosti, už ani neviem kam sa pozrieť skôr.

Podelíme sa s vami o tajomstvo, ako ušetríte čas pri hľadaní toho správneho melónu.

Ako si vybrať zrelý a sladký melón

Podľa veľkosti

Dávajte si pozor na obrovské melóny. Naše klimatické
podmienky nezodpovedajú vhodným predpokladom pre pestovanie obrích melónov. Práve preto, je vysoká pravdepodobnosť, že tieto melóny boli pestované s pomocou umelých hnojív.
Na základe žltej škvrny

Táto zvláštnosť je neklamným znamením zrelého ovocia.
Čím žltšia farba škvrny, tým chutnejší a sladší bude váš
melón.

Pohlavie

Hoci to znie až neuveriteľne a asi len málokto o tom vie, ale
melón sa dá rozlíšiť aj podľa pohlavia. Mužský melón je väčší a podlhovastý, zatiaľ čo ženský je menší, sladší a mierne sploštený.

Poklepanie vám napovie

Zrelý plod pri poklopkaní vydáva obvykle dutý zvuk. Zrelosť
si môžete overiť aj tak, že melón stlačíte z dvoch strán. V prípade, že budete počuť jemné prasknutie, znamená to, že je zrelý a pripravený na konzumáciu.

Melónová stopka

Suchá a žltá stopka na melóne je výborným ukazovateľom, že máte dočinenia so zrelým ovocím. Na druhej strane zelená stopka nasvedčuje, že sa melón zbieral skoro a teda ešte nie je úplne vyzretý.

Podľa vône

Melónová šupka by mala voňať výrazne čerstvo. V prípade, že vôbec nevonia, jedná sa o melón, ktorý nebol vypestovaný prirodzene.

You Might Also Like