5 vlašských orechov denne urobí zázrak s vašim organizmom!

Americké výskumné centrum zistilo, že ak budeme konzumovať orechov denne, výrazne znížime riziko vzniku srdcových ochorení. Ak budeme jesť pravidelne niekoľko orechov denne, zabezpečíme tak zdravie celého krvného obehu.

 

Pozitívny vplyv vlašského orecha na srdce je spôsobený prítomnosťou účinných látok, ktoré znižujú zlý a vysoký cholesterol, ktorý sa ukladá v cievach a upcháva ich. Toto má za následok že cievy strácajú svoju pružnosť a vytvára sa vysoký tlak.

Odborníci tiež zistili , že živiny v orechoch zlepšujú fungovanie obehového systému už 4 hodiny po ich konzumácii.

Podľa profesora výživy na Uneversity of Pennsylvania Dr. Penny Kris Eterton, ak budeme jesť 5 orechov aspoň 4 dni v týždni, výrazne znížime riziko srdcových ochorení. Prírodný olej z vlašských orechov má pozitívny vplyv na cievy už po 4 hodinách, pomáha zachovať ich elasticitu. Zakúpený olej v obchodoch môžete miešať do šalátov.

Mimochodom orech je dobrý aj pre podporu mozgových funkcií, pretože mastná kyselina Omega 3 podporuje zdravie nervového systému a tak naša intelektuálna sviežosť ostane zachovaná.

Orechy sú skvelé aj ako prevencia rakoviny prsníka, takže stojí to za to zjesť niekoľko orechov denne.

Orechy obsahujú aj kyselinu linolovú, ktorá pomáha zachovať zdravie kostí a predchádza vnútornému zápalu.

V orechoch prítomné živiny, stopové prvky a vitamíny majú upokojujúce účinky a zartučujú pokojný spánok, pretože obsahujú melatonín, hormón, ktorý má za úlohu kontrolu spánku.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

Zdroj: www.jaszhir.hu

You Might Also Like